ČLENSTVÍ

Aktivní zapojení do GFPS-CZ přináší

 • aktivní využití cizího jazyka (především němčiny a polštiny)
 • zkušenosti v oblasti:
  • PR
  • HR (lidských zdrojů)
  • FR (Fundraising)
  • projektovém managementu
  • právní oblasti
  • IT
 • přátele z různých zemí světa – to je možná vůbec to nejlepší!
 • a spoustu neopakovatelných zážitků…

Co pro mne znamená být členem

Jako člen GFPS-CZ nemusíte prakticky sami nic dělat, nemusíte vyvíjet žádnou práci nebo aktivitu pokud nechcete a můžete si jen užívat výhody. Zpravidla to je tak, že ze začátku člen jen pozoruje, učí se a pak se začne pomalu zapojovat. Jako člen má člověk možnost získat praktické zkušenosti (v oblasti PR, plánování a organizování projektu, financování v neziskové sféře, koordinace lidí a práce v týmu), které předávají lidé v GFPS služebně starší, zároveň má každý nový člen od začátku stejně platné slovo jako oni na realizaci svých nápadů. Po škole ve firmě/organizaci „na ostro“ právě taková zkušenost může představovat tu rozhodující výhodu na přijímacím pohovoru, neboť tyhle zkušenosti se jinak člověk běžně poprvé může naučit až se začátkem práce na plný úvazek.

Pokud chcete, máte možnost si jako člen zkusit udělat vlastní projekt se vším všudy. Stačí si sehnat tým a GFPS Vám to zaštítí. Kde jinde člověk má možnost si tohle „na vlastní triko“ zkusit?

Další skvělou věcí na GFPS jsou Stadtgruppen. Jejich význam člověk pozná pokud vyjede na stipendium či praktikum. Na rozdíl od Erasmu, kdy je často značně obtížné zorientovat se v novém městě, nové zemi a na nové univerzitě, se Stadtgruppen o Vás postarají od začátku do konce pobytu. Pomůžou Vám se vyznat ve městě, umožní poznat kulturní vyžití, pořádají různé akce. S lidmi ze Stadtgruppen, ale i se spoustou dalších, se pak můžete potkat i na Städtetage a Forech. Takto máte možnost si najít spoustu přátel z různých zemí a zůstat s nimi v kontaktu i poté, co se vratíte zpátky do své země, protože jako ex-stipendista se můžete dál účastnit všeho, co GFPS nabízí (Städtetage, Fora, projekty…).

Avšak i jako normální člen máte možnost být aktivní v Stadtgruppe ve Vašem městě anebo si dokonce založit vlastní Stadtgruppe. Tak se můžete dostat do kontaktu se zahraničními studenty či praktikanty a nemusíte přitom nikam jezdit, oni přijedou za Vámi. Znamená to mimo jiné i zlepšit si němčinu a prohlubovat česko-německé přátelství, například tak, že si jednou za čas zajdete s německými stipendisty v ČR na pivo 🙂

 

Staň se členem, nauč se německy a získej praxi

Přihláška k členství v GFPS-CZ

Pokud se chcete stát členy GFPS-CZ, stačí jen vyplnit Přihlášku do studentského sdružení GFPS-CZ a odeslat ji podepsanou a nascanovanou na e-mail info@gfps.cz. Jako člen musíte pouze platit členský poplatek ve výši 300 Kč (studenti) anebo 500 Kč (ostatní). Jako členovi Vám budou chodit automaticky informace o zajímavých akcích z oblasti Česko-německých vztahů a samozřejmě také akcích, které pořádá přímo GFPS-CZ. Pokud členství v GFPS-CZ zatím pouze zvažujete, klidně napište na adresu barbora.zikova@gfps.cz, rádi Vám odpovíme všechny vaše dotazy.

rawpixel-1317616-unsplash

Informace

Získáváte nejaktuálnější informace o stipendiích a stážích - jste přímo u zdroje.

Účast na projektech

Můžete se zúčastnit projektů, která se pořádají minimálně dvakrát za semestr.

Setkání

Jste zváni na pravidelná setkání členů GFPS a pravidelná setkání Stradtgruppen.

Komunita

Jste součástí velké komunity lidí, které propojuje zájem o oblast střední a východní Evropy.

Pokud byste chtěli GFPS poznat ještě více do hloubky a přispět svým dílem k jeho bezproblémovému fungování, pak u nás samozřejmě máte dveře otevřené. Uplatnění v GFPS najdete v mnoha oblastech: PR, lidské zdroje, IT, fundraising, ekonomika a účetnictví, teambuilding, koordinace lidí a projektů a další.

Close Menu