O NÁS

GFPS-CZ – Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě – je studentská nezisková organizace působící v oblasti setkávání především studentů se společným zájmem rozvíjet přátelské vztahy se sousedními státy, zejména Německem a Polskem. GFPS-CZ nabízí také českým studentům možnost stipendijního pobytu v Německu a organizuje setkávání svých členů a sympatizantů v rámci rozličných projektů (na seminářích či jazykových kurzech).

Cílem našich aktivit je přispět k prohloubení vztahů mezi třemi zeměmi, které žijí po staletí vedle sebe a vytvářejí společnou kulturu střední Evropy. Chceme přispět k mezikulturní výměně mezi třemi středoevropskými státy a k naplňování dobrých sousedských vztahů, a to především skrze navazování mezilidských vztahů.

Studentské sdružení GFPS-CZ úzce spolupracuje s partnerskou organizací GFPS, e. V. v Německu a GFPS-Polska, dále s Česko-německým fondem budoucnosti, nadací Roberta Bosche ze Stuttgartu a se sdružením Initiative Mittel- und Osteuropa z Berlína. Nově spolupracujeme také se studenty v Bělorusku.

Co nabízíme

  • studijní stipendia pro Čechy v Německu
  • studijní stipendia pro Němce v ČR
  • praktikantská stipendia pro Němce v ČR
  • účast na mezinárodních projektech GFPS (Städtetage, Forum, Tri-Go, jazykové kurzy atd.)
  • Česko-německý jazykový kurz
  • zprostředkování kontaktů v rámci našich partnerských organizací
  • uznání praxe v mezinárodní neziskové organizaci
  • aktivní kontakt s německým a polským jazykem

Jak fungujeme?

Naše činnost je založena na dobrovolnické práci. Vychází z ústřední myšlenky GFPS, že si studenti sami zprostředkovávají výměnu a setkávání s ostatními studenty. V univerzitních městech fungují členové GPFS v rámci tzv. Městských skupin (Stadtgruppen), kteří se starají o příchozí stipendisty, pomáhají jim s administrací jejich studia i se začleněním do společenského života.

Veškeré informace o našich projektech se dozvíte přihlášením se k odběru novinek (v patičce) nebo sledováním našeho Facebooku.

0
let s vámi
0
partnerů
0
německých měst
Close Menu